Strona główna » Nowości 2016
Dystrybutor MOBOTIX w Polsce:


Linc Polska Sp. z o.o.
ul. Hallera 6-8
60-104 Poznań
tel. +61 839 19 00
fax +61 839 22 78
e-mail: info(at)linc.pl

 

Produkty 2016

 

 

 

Nowości

Roadshow 2017

03.02.2017 | Integracja z Genetec

Aktualizacja oprogramowania MOBOTIX wprowadza możliwość integracji z systemem zarządzania wideo Genetec Security Center, które w wersji 5.6 lub wyżej wspiera i gwarantuje zgodność z kamerami MOBOTIX. Aktualizacja ta dotyczy urządzeń serii x15/x25 z przetwornikiem 5MP, 6MP i termowizyjnym oraz serii x14/x24 z przetwornikiem 1 MP i 3MP.

Więcej...


09.02.2017 | MxMultiSense

MxMultiSense to nowe urządzenie firmy MOBOTIX, które łączy w sobie cztery czujniki w jednym module: czujkę PIR, termometr, czujnik hałasu i światła. Dzięki temu połączeniu, nowy moduł potrafi wykrywać i informować o ruchu i hałasie, a także mierzyć temperaturę i natężenie światła.

Więcej...


01.02.2017 | MxActivitySensor 2.0

Inteligentny algorytm MxActivitySensor 2.0 jest już dostępny w najnowszym oprogramowaniu kamer MOBOTIX. Zintegrowana w kamerze inteligentna analityka obrazu pozwala teraz na określenie wielkości obiektu na obrazie w zależności od jego położenia.

Więcej...


05.12.2016 | Termowizja.Expert Day - relacja z wydarzenia

W dniu 26 października br. w Teatrze Ochoty w Warszawie miało miejsce wydarzenie pt. Termowizja.Expert Day, którego organizatorem była spółka Linc Polska. Adresatami spotkania były osoby dbające o bezpieczeństwo kraju, a także użytkownicy infrastruktury krytycznej.

W związku z tym, że współczesne zagrożenia wymagają ciągłego doskonalenia wiedzy w zakresie zabezpieczeń technicznych, a mnogość produktów dostępnych na rynku nie ułatwia szybkiego wyboru, zespół Linc Polska postanowił przygotować pokaz, który przedstawi technologie termowizyjne od strony praktycznej, z podkreśleniem możliwości jej zastosowań.

Więcej...


05.12.2016 | Linc Polska na Retail Show - podsumowanie wydarzenia

W dniach 16-17 listopada br. spółka LINC Polska była wystawcą siódmej edycji targów Wyposażenia Sklepów Retail Show. Założeniem organizatora wydarzenia było zaprezentowanie najnowszych trendów z zakresu m.in. projektowania sklepów, wyposażenia, kas fiskalnych, wag, systemów informatycznych, a także systemów zabezpieczeń i ochrony.

Więcej...


08.11.2016 | MOBOTIX odporny na DDoS-Botnet Mirai

Kilka dni temu pojawiło się kilka artykułów twierdzących jakoby kamery firmy MOBOTIX były bezradne wobec złośliwego oprogramowania i mogą być wykorzystane w sieci botnet (sieć zainfekowanych komputerów).

Twierdzenia te są bezpodstawne ze względu na fakt, iż wspominany w artykułach Botnet Mirai korzysta z protokołów ”telnet” oraz ”ssh”, jednakże protokoły te nie są aktywne w kamerach MOBOTIX. W związku z powyższym, nie mogą być stosowane w sieciach botnets i w konsekwencji nie można rzec, że są podatne na Botnet Morai.

Więcej...


07.11.2016 | MOBOTIX na Security Essen

W dniach 27-30 września br. miała miejsce wystawa Security Essen ? jedno z najważniejszych wydarzeń branży ochrony na świecie. Udział w ww. wydarzeniu był doskonałą okazjądo zobaczenia najnowszych rozwiązań technicznych z dziedziny zabezpieczeń, dostosowanych do aktualnych zagrożeń. Wśród ponad tysiąca wystawców znalazła się firma MOBOTIX. Dużą nowością prezentowaną przez tego producenta był laser 3D ? Lidar.

Więcej...


06.11.2016 | LINC Polska na Retail Show 16-17 listopada 2016 | Warszawskie Centrum EXPO XXI, stoisko B16

W dniach 16-17 listopada br. spółka LINC Polska będzie jednym z wystawców siódmej edycji Targów Wyposażenia Sklepów Retail Show. Wydarzenie to jest największą imprezą w Polsce o charakterze B2B dla sektora Retail. Podczas 2 dni swoją ofertę zaprezentuje aż 200 firm z kraju i ze świata. Osoby odwiedzające targi będą mogły poznać najnowsze trendy z zakresu m.in. projektowania sklepów, wyposażenia, kas fiskalnych, wag, systemów informatycznych, usług outsourcingowych, a także systemów zabezpieczeń i ochrony.

Więcej...


13.09.2016 | Miejsce na podium dla kamery MOBOTIX M15 Thermal TR| Security Expo, Melbourne 2016

Podczas tegorocznej wystawy Security Expo w Melbourne zostały przyznane nagrody za najlepszy produkt („Best New Product Award”), których sponsorem była firma Veracity. W konkursie brano pod uwagę najbardziej nowartorskie rozwiązania, które trafiły na australijski rynek w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Produkty poddano ocenie pod kątem ich oryginalności, innowacyjności i dostosowania do austrialijskiego rynku.

Więcej...


06.09.2016 | SPIN14 - Bukowina Tatrzańska

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza szereg nadchodzących wydarzeń dla branży ochrony. W dniach 21-22 września br. pojawimy się na 14 edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych (SPIN), jako srebrny partner wydarzenia. Wraz z firmą MOBOTIX zaprezentujemy ofertę producenta na stoisku nr 24, natomiast w części dydaktycznej SPIN-u wygłosimy prelekcję pt. „Jak myśli klient i dlaczego wybiera siłę innowacji?” W trakcie prezentacji pokażemy najnowsze osiągnięcia firmy MOBOTIX, do których należy m.in. skaner laserowy 3D-Lidar.

Gorąco zapraszamy!


11.08.2016 | Linc Polska na MSPO | Kielce, 6 - 9 września 2016r.

LINC Polska gorąco zachęca do wzięcia udziału w XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO. Wystawa odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 roku w Targach Kielce. Podczas wydarzenia będą miały miejsce premierowe prezentacje sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Więcej...


05.08.2016 | Kamery MOBOTIX wykorzystywane do ochrony Pompeii

Pompeje to znane na całym świecie starożytne miasto rzymskie położone niedaleko dzisiejszego Neapolu, które gości nawet 15 000 turystów dziennie. Jest to drugie po Koloseum, najczęściej odwiedzane miejsce we Włoszech. Aby zapewnić ochronę dla niezwykle dobrze zachowanego dziedzictwa i zapobiec uszkodzeniu zabytków, zamontowano ponad 380 kopułowych kamer MOBOTIX na tym terenie archeologicznym.

Więcej...


13.06.2016 | Nowe wydanie - Wizja.Expert / Termowizja.Expert 02/2016

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej gazety przygotowanym z okazji targów EDURA 2016. Dowiecie się Państwo z niej więcej nt. rozwiązań, które były prezentowane w trakcie targów.

 

W gazecie informacje m.in. nt:

 • mobilnej głowicy termowizyjnej
 • funkcji ThermalOverlay w kamerach MOBOTIX
 • kamer nasobnych dla służb bezpieczeństwa

oraz wiele więcej innych interesujących tematów.

Więcej...


31.05.2016 | Wizja.Expert / Termowizja.Expert - wydanie spcjelane SECUREX 2016

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem naszej gazety.

Tym razem, jest to skrócone wydanie specjalne, przygotowane z okazji targów SECUREX 2016.

W tym numerze znajdziecie Państwo takie tematy jak:

W folderze zostały zaprezentowane takie rozwiązania jak m.in.:

 • Wywiad z Panem Rainerem Artelt – Dyrektorem handlowym MOBOTIX na terenie Europy
 • Informację nt. najnowszej kamery MOBOTIX v25
 • Artykuł nt. pasywnych radarów marki Blighter
 • Artykuł nt. certyfikacji rozwiązań do analityki wideo
 • Informację. nt. 20 Megapikselowej kamery Ampleye

i wiele więcej….

Więcej...


30.05.2016 | Polska z perspektywy MOBOTIX - rozmowa Haralda Dingemans z Rainerem Artelt

Dostrzegamy wielki potencjał polskiego rynku, który jest otwarty na nasze rozwiązania w dziedzinie kamer. Jest to główny powód, dla którego obecnie kładziemy duży nacisk na rozwój i nowe inwestycje w Polsce. Staramy się więc zwiększyć zespół (kadrę) oraz ulepszyć marketing. Ponadto w MOBOTIX jesteśmy bardzo zadowoleni z długoletniej współpracy z Linc Polska, która jest naszym wieloletnim partnerem, oferującym rozwiązaniana MOBOTIX na polskim rynku.

Więcej...


20.05.2016 | Beer and Food Festival Poznań 2016

To już 3. edycja Beer & Food Festival w Poznaniu. Tak jak w poprzednim roku prezentowane będzie piwo wielu różnych marek, które na co dzień nie są tak popularne. To jendak nie wszystko. Bardzo ważnym elementem całego wydarzenia jest także wyśmienite jedzenie oferowane przez wiele FoodTracków, które przyjechały na to wydarzenie. Wszystko w wyjątkowej architekturze Starej Poznańskiej rzeźni. 

Całoś wydarzenia pod czujnym okiem kamer MOBOTIX.


13.05 2016 | Nowy folder - MOBOTIX 2016 po polsku

Zapraszamy do pobrania najnowszego folderu prezentującego najważniejsze cechy rozwiązań MOBOTIX. 

W folderze zostały zaprezentowane takie rozwiązania jak m.in.:

 • Nowe oprogramowane MxManagementCenter
 • Architektura decentaralizacji
 • Kodowanie MxPEG
 • ...

Więcej...


Newsletter


14.03.2016 | Targi Light and Building 2016, Frankfurt nad Menem, 14-17.03.2016r. hala 9.0, stoisko D40

W dniach od 14 do 17 marca br. firma MOBOTIX będzie miała swoje stoisko na targach Light and Building 2016. Nowości jakie zostaną zaprezentowane to m.in.: najnowsza wersja aplikacji MxManagementCenter, nowy przeglądarkowy interfejs, nowa wersja aplikacji MxApp na system iOS oraz Android, nowa wersja panelu MxDispaly oraz MxSpeaker.

Więcej...


07.03.2016 | Wavestore - nowość w naszej ofercie

Często nasi partnerzy biznesowi trafiają z produktami marki MOBOTIX do klientów, którzy posiadają już inne rozwiązania IP lub analogowe. Jednym z podstawowych wymagań klientów jest integracja dotychczasowego systemu monitoringu z kamerami marki MOBOTIX.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty oprogramowanie Wavestore, które umożliwia rozbudowę istniejącego już systemu monitoringu o kamery marki MOBOTIX. W związku z powyższym zastosowanie oprogramowania marki Wavestore zdecydowanie rozszerza możliwości wykorzystania rozwiązań marki MOBOTIX co stanowi kolejny atut w rozmowie z potencjalnym klientem.

Więcej...


05.01.2016 | Kamera termowizyjna z funkcją pomiaru temperatury

Po sukcesie przetworników termowizyjnych MOBOTIX pora na kolejny krok na przód. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu możesz rozszerzyć możliwości swojego przetwornika termowizyjnego o funkcję pomiaru temperatury. Może być ona mierzona w centralnym punkcie obrazu na 4 pikselach. Na podstawie zmian temperatury w tym obszarze można ustawić dowolne akcje jakie mają być wykonywane np. wysłanie wiadomości e-mail lub załączenie systemu alarmowego

Jednak nowe przetworniki TR, które znalazły się w ofercie MOBOTIX dają znacznie większe możliwości. TR (Thermal Radiometry) oznacza, że pomiar temperatury może być dokonywany w całym obszarze widoku kamery, a wartość temperatury jest przypisana do każdego piksela.

Więcej...


szukaj
HiRes

5 Megapixele

2048 x 1536 software zoom
Panorama

Dowolny kadr

możliwy każdy format obrazu

30 obrazów/s

VGA (640x480) 12 F/s MEGA

Wirtualny PTZ

cyfrowy pan-tilt-zoom
Tylne oświetlenie

Backlight

elektr. migawka brak mechaniki

Wewn. DVR

wewn. karta SD zewn. sieciowo
Win/Linux/Mac

Nagrywanie

przez sieć na PC aż do 1 TB
Głośnik i mikrof.

Audio

dwukierunkowe przez IP
Klient SIP wideo

Telefonia IP

alarmowanie zdalny nadzór

Detekcja ruchu

wiele okien precyzja pixela
IP65

Zewnętrzna

-30° ... +60° C bez ogrzewania
IEEE 802.3af

PoE

zasilanie po UTP nawet zimą
bez elem.ruchom.

Wytrzymała

obudowa wzmocn. włóknem szklanym
MxCC

Bez opłat

Oprogramowanie Zarządzające