Strona główna » Archiwum nowości » Nowości 2013

Archiwum wiadomości: 2013

10.12.2013 | Linc Polska na spotkaniach partnerskich w MOBOTIX

W dniach 21-23 października oraz 18-20 listopada br. przedstawiciele Linc Polska Sp. z o.o. wzięli udział w międzynarodowych spotkaniach partnerów marki Mobotix- VIP IPC oraz IPC. Oba spotkania miały miejsce w siedzibie firmy Mobotix w Langmeil w Niemczech. Uczestniczyli w nich czołowi partnerzy Mobotix z całego świata.

Więcej...


10.12.2013 | Nowy produkt - MX-Overvoltage-Protection

MX-Overvoltage-Protection-Box-RJ45/-LSA to produkt chroniący sieci teleinformatyczne przed przepięciami. Jest on przeznaczony do montażu wewnątrz uchwytu kamery. Dostępny w dwóch wariantach: MX-Overvoltage-Protection-Box-LSA łączący kabel sieciowy kamery z 8-żyłową instalacją sieciową lub MX-Overvoltage-Protection-Box-RJ45 łączący kabel sieciowy kamery z dalszym sieciowym przewodem instalacyjnym.

Więcej...


10.12.2013 | Kolejne kamery 5 Mega już dostępne

Q25M, M25M, D25M oraz wideodomofon IP T25M

Nowe kamery mają lepszą rozdzielczość  5 Megapikseli (obraz na żywo i rejestracja 3,1 Mega), czułość oraz odświeżanie, czyli priorytetowe parametry jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Wprowadzenie 5-megapikselowego przetwornika (5 Mega) znacznie poprawia jakość oraz szczegółowość obrazu, która jest lepsza o 27 procent. Zwiększa się również wrażliwość na światło- czynnik odgrywający kluczową rolę w wizyjnych systemach bezpieczeństwa. Wraz z ulepszoną funkcją zoomu kamery Mobotix gwarantują teraz większą elastyczność w trakcie codziennego użytkowania.

Więcej...


08.11.2013 | Dowolna kamera SeSys Torch +iPad mini Gratis

Kupując dowolną kamerę SeSys Torch, otrzymasz iPad mini 16GB 3G GRATIS. Doskonale nadaje się on do obsługi kamer SeSys Torch. Dodatkowo aplikacja MobotixApp do zarządzania kamerami marki Mobotix jest do pobrania za darmo i można ją wykorzystać do obsługi kamery SeSys Torch. Kamera SeSys Torch jest kompaktowym urządzeniem gotowym do błyskawicznej instalacji – bez dodatkowego oprogramowania i sprzętu.

Więcej...


14.10.2013 | Filtr LPF dla systemów ANPR

W systemach rozpoznawania tablic rejestracyjnych, bardzo istotne jest zniwelowanie prześwietlania obrazu spowodowanego światłami nadjeżdżającego samochodu. Aby zapobiec takim sytuacjom firma Mobotix w swojej ofercie posiada kamery, które mogą zostać wyposażone w przetwornik obrazu z filtrem dolnoprzepustowym –  LPF. Dzięki temu kamery Mobotix w połączeniu z dodatkowym oprogramowaniem CarReader są idealnym rozwiązaniem do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

Więcej...


14.10.2013 | Filtr polaryzacyjny dla kamer MOBOTIX

Firma Mobotix wprowadziła dla swoich kamer z serii M15D oraz S15D filtr polaryzacyjny. Zapewnia on wyeliminowanie oślepiających odbić światła od różnego typu powierzchni np. szkła, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie osoby znajdującej się pod drugiej stronie szyby budynku lub samochodu.

Więcej...


23.09.2013 | Belgijskie piwo pod okiem kamer Mobotix

Kolejny raz w Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra-Food. Spotkają się tam producenci, dystrybutorzy, kupcy, handlowcy, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni, technologowie i pozostałe osoby związane z branżą spożywczą. Stoisko z piwem belgijskim przez cały czas monitorowane jest przez kamery Mobotix. Zobacz obraz "na żywo".

Więcej...


05.09.2013 | Zobacz nas na...

Już wkrótce nasza firma będzie prezentowała rozwiązania Mobotix na wielu branżowych spotkaniach i wystawach. Zaprezentujemy na nich "na żywo" rozwiązania marki Mobotix, ich przykładowe zastosowania oraz najnowsze produkty. Będzie to także okazja do spotkania i uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące Państwa pytania. 

Więcej...


19.09.2013 | Mobotix na targach TRANSEXPO

ZWszystko, co związane z transportem zbiorowym można będzie znaleźć w Targach Kielce na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO od 17 do 19 września. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo – Wschodniej. Na liście wystawców tych targów znajdują się liderzy rynku z Polski i zagranicy. W tym roku swój potencjał zaprezentuje 120 firm z Niemiec, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Belgii i Polski.

Zapraszamy do Hali C, stoisko C_33


16.09.2013 | Sprawdź jakie nowości oferuje Mobotix!

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w asortymencie naszej firmy. Wszelkie szczegóły na temat prezentowanych produktów prezentowanych w katalogu, jaki można pobrać poniżej dostępne są również na naszej stronie. Zapraszamy do lektury!

button

05.09.2013 | Kamera SeSys Torch - rozwiązanie do czasowego monitoringu

Kamera SeSys Torch, to rozwiązanie łączące wszystkie zalety kamery Mobotix wzbogacone o elementy dające temu rozwiązaniu pełną autonomiczność i mobilność.

Kamera Torch może być podłączona do zasilania lub czasowo pracować na wbudowanej baterii, a łączność 3G oraz Wi-Fi pozwalają na łatwy dostęp do obrazów "na żywo" oraz nagranych z każdego miejsca na świecie. 

Więcej...


04.09.2013 | Firma MOBOTIX zanotowała 15% wzrost przychodów – wyniki finansowe

Mobotix AG producent wysokiej rozdzielczości, sieciowych systemów zabezpieczeń ogłosił skonsolidowane wyniki finansowe za trzeci kwartał roku podatkowego i pierwsze dziewięć miesięcy roku obrotowego 2012/2013 (od 1 października do 30 czerwca 2013r.).
 
Więcej...


02.08.2013 | Wideodomofon MX-T24M-Set + iPad mini Gratis

Kupując 3-modułowy wideodomofon MX-T24M-Set w cenie 6690zł otrzymasz  iPad mini 16GB WiFi o wartości 1499zł GRATIS. Nadaje się on doskonale do obsługi  wideodomofonu.  Dodatkowo: aplikacja MobotixApp oraz MxEasy do zarządzania wideodomofonem są do pobrania za darmo! 

Więcej...


Nowa kamera: M15 AllroundDual

 
Firma MOBOTIX wprowadza na rynek nową kamerę - M15 , odpowiadającą wszystkim Twoim potrzebom.
 
M15, to najnowsze osiągnięcie technologiczne marki Mobotix, a jednocześnie produkt o znakomitej tradycji, której tworzenie rozpoczęliśmy ponad 13 lat temu - mówi dr Ralf Hinkel, założyciel i dyrektor generalny Mobotix AG - Jesteśmy przekonani, że M15 okaże się rozwiązaniem pod wieloma względami rewolucyjnym, między innymi dlatego, że zaprojektowane zostało w ramach wyjątkowej współpracy pomiędzy użytkownikami a firmą Mobotix AG.
 
Więcej...


08.06.2013 | Retail Evolution Awards 2013 dla MOBOTIX

 

Kamera S15 FlexMount - najlepsza dla obiektów handlowych.

Retail Technology Days 2013 to największe w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej wydarzenie dedykowane nowoczesnym technologiom w handlu detalicznym.

Retail Evolution Awards 2013 to nagroda dla najciekawszych produktów i usług prezentowanych przez wystawców i partnerów Retail Technology Days 2013. Takim właśnie innowacyjnym rozwiązaniem jest megapikselowa kamera IP Mobotix S15 FlexMount -zwycięzca w kategorii ,,Rozwiązania sprzętowe dla handlu”.

Więcej...


09.05.2013 | MxActivitySensor

Firma Mobotix wprowadziła do swoich kamer nową technologię MxActicitySensor. Po weryfikacji i testach oprogramowania, można sądzić, że nowy algorytm zastąpi w 90% dostępny do tej pory klasyczny algorytm detekcji ruchu.  Analityka obrazu MxActivitySensor zapewnia dużo większą dokładność niź dotychczasowe metody, dodatkowo algorytm jest wyjątkowo łatwy w konfiguracji. 

Więcej...


09.05.2013 | MOBOTIX na targach IFSEC International

Birmingham, 13-16 maja br., stoisko nr 4G\100

Odbywające się w dniach 13-16 maja 2013r. targi IFSEC International są najważniejszym oraz jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży zabezpieczeń. CCTV to tylko jeden z elementów ochrony, jednak ze względu na popularność, skuteczność i perspektywy rozwoju jest on wyznacznikiem postępu w dziedzinie bezpieczeństwa. 

Na tegorocznych targach, Mobotix- wiodący producent megapikselowych rozwiązań IP, zaprezentuje wiele nowości, które będzie można zobaczyć odwiedzając stoisko nr  4G\100

Więcej...


Konferencja: Innowacyjny monitoring w transporcie publicznym - monitoring, ochrona i wykorzystanie sieci w nowoczesnej obsłudze pasażerów

Warszawa, 10 kwietnia 2013r. godz. 9.00-15.30
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej tematyce zabezpieczeń w szeroko rozumianym transporcie publicznym.
 
Celem spotkania jest zaprezentowanie kompleksowych rozwiązań umożliwiających ekonomiczny i innowacyjny monitoring ,,on-line” połączony z działaniami informacyjno-marketingowymi oraz ochroną fizyczną. Na konferencji między innymi będzie można zobaczyć w jaki sposób stworzyć ekonomiczny i efektywny system monitoringu opierający się na megapikselowych kamerach IP Mobotix, który umożliwia:
  • ograniczenie ilości kamer- szerokie pole obserwacji 360°/180°
  • pracę w ciężkich warunkach (różnice temperatur, pył, drgania i wibracje)
  • ...
 
Więcej...


24.04.2013 | Nowości MOBOTIX na ISC West w Las Vegas

Międzynarodowa Konferencja Zabezpieczeń (International Security Conference- ISC) w Las Vegas była okazją do obejrzenia od dawna oczekiwanej nowości – kamery M15 Dual View marki Mobotix. Konferencji towarzyszyła również wystawa na której przedstawiono, po raz pierwszy, na rynku amerykańskim aplikację mobilną Mobotix App.

Więcej...


09.04.2013 | Konferencja: Inteligenty budynek

Firma Linc Polska Sp. z o.o. dystrybutor rozwiązań marki Mobotix w Polsce ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt.

INTELIGENTNY BUDYNEK  - Rozwiązania IP marki Mobotix w ochronie i zarządzaniu obiektami

Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat najnowszych trendów w zakresie monitoringu IP, wpisujących się w koncepcję inteligentnego budynku. 

Biorąc udział w konferencji dowiedzą się Państwo o nietypowej funkcjonalności rozwiązań marki Mobotix oraz możliwości ich wykorzystania w połączeniu z rozwiązaniami firm trzecich.

Oferowanie optymalnych systemów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta to filozofia naszego działania. Konferencja to połączenie teorii z praktyką.

Więcej...


12.03.2013 | MOBOTIX App: Praktyczne rozwiązanie, już dostępne w App Store

Bezpłatne, zdalne centrum zarządzania kamerami/ wideodomofonami MOBOTIX

Najnowsza aplikacja Mobotix App, to zdalny system zarządzania współpracujący z produktami marki Apple: iPhone, iPad, iPad mini i iPod touch. Jego celem jest ułatwienie codziennej obsługi systemu monitoringu IP. Ta bezpłatna aplikacja umożliwia łatwy i szybki dostęp do megapikselowych kamer IP jak i wideodomofonów firmy Mobotix, praktycznie z każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem mobilnego Internetu WLAN (Wi-Fi) lub UMTS/3G.

Więcej...


12.03.2013 | Systemy monitoringu IP MOBOTIX i bezprzewodowe technologie sieciowe LANCOM Systems

Rozpoczynamy cykl seminariów Mobotix 2013. Podobnie jak w latach poprzednich odwiedzimy wszystkie największe miasta w Polsce. Dzięki temu każdy będzie mógł poznać produkty Mobotix i oferowane przez nie możliwości. Seminaria Mobotix to bardzo dobra okazja dla integratorów systemów, instalatorów, którzy nie mieli do tej pory kontaktów z naszymi produktami jak i rozwiązaniami IP, aby poznać ich podstawowe cechy.

Najbliższe wydarzenia:

  • 19 marca Lublin
  • 20 marca Rzeszów
  • 14 maja Warszawa
  • 15 maja Białystok
  • 18 czerwca Kielce
  • 19 czerwca Radom
Więcej...


15.02.2013 | Koncepcja: Green IP Video MOBOTIX

Nowoczesne, sieciowe systemy zabezpieczeń oferują wiele zalet pozwalających na znaczne oszczędności wynikające z redukcji zużycia energii elektrycznej. Ze względu na szczególne właściwości produktów a tym samym systemu, decyzja o wyborze rozwiązań Mobotix to także decyzja o wyborze koncepcji Green IP Video.

Zakłada ona redukcję poboru prądu, bardzo długą żywotność produktów i ograniczenie ilości stosowanych materiałów.

Więcej...


11.02.2013 | A zwycięzcą jest ... S14 FlexMount

MOBOTIX zdobywa nagrodę GIT Security 2013 Winnweiler / Langmeil, Niemcy, 19 grudnia 2012 roku.

Ponad 75.000 czytelników zadecydowało o zdobyciu przez MOBOTIX S14 FlexMount nagrody - GIT Sicherheit Award 2013 w kategorii C - CCTV.

Pierwsza na świecie podwójna kamera hemisferyczna zwyciężyła z wieloma innymi rozwiązaniami z branży zabezpieczeń.

Więcej...


11.02.2013 | Mobotix na targach Budma 2013

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura” było hasłem przewodnim kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbyły się w Poznaniu w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2013 r. Zaprezentowane przez nas produkty bardzo dobrze wpisywały się w hasło przewodnie targów, w szczególności wideodomofon IP T24 Mobotix posiadający niespotykaną w innych rozwiązaniach funkcjonalność.

Więcej...


11.02.2013 | Seminaria Mobotix

Rozpoczynamy też cykl seminariów Mobotix 2013. Podobnie jak w latach poprzednich odwiedzimy wszystkie największe miasta w Polsce, gdzie każdy będzie mógł poznać produkty Mobotix i oferowane przez nie możliwości.

Seminaria Mobotix to bardzo dobra okazja dla integratorów systemów, instalatorów, którzy nie mieli do tej pory kontaktów z naszymi produktami, aby poznać podstawowe ich cechy. To także spotkania adresowane do projektantów i użytkowników końcowych, którzy zastanawiają się nad doborem urządzeń do realizowanych inwestycji.

Szczegóły dotyczące nadchodzących treningów oraz seminariów można znaleźć na naszej stronie [tutaj].


szukaj
HiRes

5 Megapixele

2048 x 1536 software zoom
Panorama

Dowolny kadr

możliwy każdy format obrazu

30 obrazów/s

VGA (640x480) 12 F/s MEGA

Wirtualny PTZ

cyfrowy pan-tilt-zoom
Tylne oświetlenie

Backlight

elektr. migawka brak mechaniki

Wewn. DVR

wewn. karta SD zewn. sieciowo
Win/Linux/Mac

Nagrywanie

przez sieć na PC aż do 1 TB
Głośnik i mikrof.

Audio

dwukierunkowe przez IP
Klient SIP wideo

Telefonia IP

alarmowanie zdalny nadzór

Detekcja ruchu

wiele okien precyzja pixela
IP65

Zewnętrzna

-30° ... +60° C bez ogrzewania
IEEE 802.3af

PoE

zasilanie po UTP nawet zimą
bez elem.ruchom.

Wytrzymała

obudowa wzmocn. włóknem szklanym
MxCC

Bez opłat

Oprogramowanie Zarządzające